BIOGENIX WHEY GENIX® 700G - Vanilia

52,99 zł

BIOGENIX WHEY GENIX® 700G - Vanilia

More details

New product

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 3 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 3 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,90 zł.


ADVANCED WHEY PROTEIN MATRIX

Rosnąca wiedza na temat żywienia osób aktywnych fizycznie oraz obciążenia organizmu, a także coraz większe wymagania restytucyjne powodują, że wzrasta zapotrzebowanie na wysokiej jakości odżywki wysokobiałkowe.

Współzawodnictwo z boisk i hal sportowych przenosi się na pole żywienia oraz suplementacji. Jakość stosowanych produktów ma więc bardzo duże znaczenie i decyduje o sukcesie zarówno profesjonalnych sportowców, jak i amatorów, którzy często trenują coraz bardziej wyczynowo.

W odpowiedzi na ich potrzeby powstał Whey Genix®, który wyznacza najnowsze trendy zarówno pod względem jakości, jak i skuteczności działania odżywek wysokobiałkowych.

W ciele zdrowych osób aktywnych fizycznie ilość białka podlegająca wymianie jest zdecydowanie większa niż w przypadku osób nie trenujących. To dlatego ci pierwsi potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci najwyższej jakości preparatu.

Biogenix Whey Genix® jest zaawansowanym matrixem proteinowym, w którym zastosowano białka frakcji serwatkowej mleka w postaci izolatu (WPI), koncentratu (WPC) oraz hydrolizatu (WPH). Właśnie te źródła białka znajdujące się w składzie Whey Genix® wykazują najwyższą wartość współczynnika wartości biologicznej, stawiając je na pierwszym miejscu jako najlepsze rozwiązanie dietetyczne.

Dodatkowo białka serwatkowe cechuje wzorcowa wartość wskaźnika strawności PDCAAS, opartego na zapotrzebowaniu ludzi na poszczególne aminokwasy i predyspozycji białka do jego strawienia.

Źródła protein zawarte w odżywce białkowej Whey Genix® wyróżnia także bardzo wysoka zawartość aminokwasów o rozgałęzionych łańcuchach bocznych (BCAA) oraz aminokwasów siarkowych, w tym cysteiny, która jest jednym z głównych składników glutationu, silnego antyoksydanta.

Poza tym w Whey Genix® specjalne zestawienie protein pozwala na uzyskanie optymalnej kinetyki wchłaniania aminokwasów. Pierwsze z nich, pochodzące z WPI wchłaniają się już po około 15 minutach od podania, a ostatnie zawarte w WPC nawet do 2 godzin. Dzięki temu następuje bardzo szybkie nasycenie krwiobiegu pożądanym profilem aminokwasowym i ten stan utrzymuje się przez stosunkowo długi czas.

Dzięki temu Whey Genix® staje się produktem uniwersalnym, który można stosować w dowolnym celu i zawsze zaspokoi potrzeby organizmu, hamując skutecznie następujące w nim procesy kataboliczne.

Działanie antykataboliczne odżywki wspiera również farmaceutycznie czysta L-glutamina, znajdująca się w jej składzie. Jej rola polega głównie na angażowaniu aminokwasów do procesów energetycznych, co zapobiega rozpadowi białek mięśniowych. To od ilości L-glutaminy w mięśniach zależy ich zdolność do syntezy białek, im jest jej więcej, tym silniejszy anabolizm. Ponadto L-glutamina wraz z L-leucyną (wysoka zawartość w WPC, WPI i WPH) kontroluje szlaki sygnałowe hormonów anabolicznych – insuliny, insulinopodobnego czynnika wzrostu i mechanicznego czynnika wzrostu.

Kolejnym powodem, dla którego warto stosować Whey Genix® jest wytworzenie środowiska anabolicznego zarówno w okresie powysiłkowym, przed treningiem, jak i w czasie jego trwania. Wszystko to dla utworzenia specjalnego środowiska wewnątrz ustroju, które sprzyja uruchomieniu rezerw energetycznych z tkanki tłuszczowej i chroni białka mięśniowe, aby zwiększyć ilość beztłuszczowej masy mięśniowej i wytrzymałość okołotreningową organizmu oraz poprawić wygląd ciała.

Ze wszystkich makroskładników to właśnie składniki białkowe w najbardziej istotny sposób zwiększają energetyczny koszt trawienia produktów, stąd podnoszą zapotrzebowanie energetyczne ponad poziom podstawowy mieszczący się w przedziale 20-35%. Kiedy natomiast zachowana zostanie dieta bogata w białko, zwiększone wydatkowanie energetyczne przełoży się na osiągnięcie oraz utrzymanie odtłuszczonej sylwetki.

Badania dowodzą, że białko, które jest głównym składnikiem Whey Genix®, wpływa na zwiększenie poziomu metabolitu dopaminy, więc obniża łaknienie i zmniejsza ochotę na podjadanie. Dzięki temu łatwiej utrzymać rygorystyczną dietę, szczególnie w czasie redukcji wagi.

Odpowiednie dawkowanie Whey Genix® gwarantuje dostarczenie do organizmu ekstremalnie skutecznej, silnej fali uderzeniowej aminokwasów, która stymuluje wszelkie mechanizmy metaboliczne do syntezy i regeneracji struktur mięśniowych. Nasycenie Whey Genix® L-glutaminą sprawia, że odżywka hamuje również katabolizm białek mięśniowych.

Opinie o Whey Genix® potwierdzają doskonałe działanie preparatu.

Napisz opinię

BIOGENIX WHEY GENIX® 700G - Vanilia