Olej z Ogórecznika Lekarskiego 100ml

22,90 zł

Olej z Ogórecznika Lekarskiego 100ml

More details

New product

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,30 zł.


Olej z ogórecznika lekarskiego znajduje zastosowanie zarówno w codziennej diecie jak i w kosmetyce. Tłoczony jest na zimno, z jednorocznej rośliny, pochodzenia śródziemnomorskiego. Najważniejszym atutem tego produktu jest duża zawartość kwasu tłuszczowego gamma-linolenowego GLA. Kwas ten jest jednym z Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, tzw. NNKT, są to tłuszcze bez których nasz ogranizm nie może prawidłowo funkcjonować a jednocześnie sam nie umie ich wytwarzać, dlatego muszą być dostarczone wraz z pożywieniem. GLA pochodzi głównie z ekstraktów nasion roślin, m.in. z wiesiołka, czarnych porzeczek ale największa jego ilość jest właśnie w ogóreczniku lekarskim.

GLA jest jednym z najważniejszych składników skóry, buduje błony komórkowe, oraz wzmacnia jej ochronną barierę lipidową. Ma duże znaczenie w leczeniu chorób skóry, jest również silnym środkiem przeciwzapalny. Dodatkowo GLA zawarte w oleju z ogórecznika lekarskiego wykazuje właściwości anty-mutagenne, a także zdolności antyoksydacyjne, które redukują wzrost komórek nowotworowych.

 

Choroby przy których obserwujemy pomocne działanie oleju z ogórecznika lekarskiego:

-schorzenia układu nerwowego

-choroby skóry: m.in. atopowe zapalenie skóry, egzema, wypryski

-reumatoidalne zapalenia stawów

-osteoporoza

-zapaleniom powodujących różnorodne bóle i obrzęki

-cukrzyca

-alkoholizm

-niewydolność oddechowa ARDS, zapalenia oskrzeli, przeziębienia, kaszlu oraz gorączki

-choroby serca

-nadciśnienie tętnicze

-brak równowagi hormonalnej, w tym niewydolność nadnerczy

-objawy menopauzy, stany napięcia przedmiesiączkowego.

Napisz opinię

Olej z Ogórecznika Lekarskiego 100ml