Masło Kakaowe 250g (surowiec naturalny 100%)

79,99 zł

Masło Kakaowe 250g (surowiec naturalny 100%)

More details

BioOleo

New product

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 5 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 5 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 1,50 zł.


100% masło kakaowe

INCI: Theobroma Cacao, 100% natural

Masło kakaowe pozyskiwane jest z nasion dojrzałych owoców kakaowca. Połowa światowych upraw tej rośliny znajduje się obecnie w Zachodniej Afryce, lecz wywodzi się ona z lasów tropikalnych Ameryki Środkowej i Południowej. Nasiona kakaowca są bogatym źródłem magnezu, zawierają nawet do trzech razy więcej antyoksydantów niż zielona herbata. Wspomaga regenerację naskórka oraz działa hamująco na procesy zapalne. Zawarte w nim polifenole przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia skóry, dzięki nim staje się ona bardziej elastyczna.

Składniki aktywne: tokoferole, sitosterole – beta-sitosterol (53%), stigmasterol (24,1%) oraz kampesterol (9,4%). Są to związki, które posiadają zdolność do neutralizowania wolnych rodników, przeciwdziałając zmianom starczym oraz chroniąc przed działaniem niekorzystnych czynników środowiska.

Masło kakaowe wykorzystywane jest również w aromaterapii i masażach relaksacyjnych, dając ukojenie dla ducha oraz działając odprężająco na zmęczoną skórę.

Wysoka zawartość magnezu nadaje masłu kakaowemu właściwości wzmacniające skórę, dlatego stosowany jest w preparatach używanych w okresie zimy, gdy procesy obronne skóry słabną pod wpływem działania niskiej temperatury i silnych wiatrów.

Masło kakaowe jest także składnikiem preparatów zapobiegających lub leczących rozstępy i blizny, np. u kobiet w ciąży. Dodatkowo, kosmetyki do których dodane jest masło kakaowe nabierają przyjemnego aromatu czekolady.

Działanie:

  • przyjemny, czekoladowy zapach masła ma działanie relaksujące,
  • zmiękcza, nawilża i regeneruje skórę,
  • chroni przed słońcem, przyspiesza opalanie, a stosowane regularnie nadaje skórze złocisty koloryt,
  • wzmacnia skórę, gdy jest osłabiona w skutek ekspozycji na zimno i wiatr.

Napisz opinię

Masło Kakaowe 250g (surowiec naturalny 100%)