Orzechy piorące 1000 g

23,00 zł

Orzechy Piorące - zdrowy i ekologiczny produkt dla osób, które mają dość chemii w środkach czyszczących i piorących. Orzechy do prania nie pozostawiają żadnego zapachu ani osadu na tkaninach, dlatego też są doskonałym środkiem piorącym dla alergików.

More details

New product

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,30 zł.


Orzechy piorące pochodzą z indyjskich i neapolskich drzew o nazwie "Sapindus Mukorossi". Z zebranych owoców tego drzewa usuwa się środek, a łupiny suszy tak długo, aż osiągną ciemny kolor. To właśnie łupina jest środkiem czyszczącym i piorącym, ponieważ posiada substancję o nazwie saponina. Saponina w kontakcie z wodą zamienia się w pianę, za pomocą której można wyprać ubrania lub umyć naczynia. 

Piorąc z wykorzystaniem indyjskich orzechów materiał ubrań pozostaje delikatny i nie ulega zniszczeniu, a kolory na długo pozostają intensywne.

W zależności od tego, czy używamy orzechów jako środek czystości, płyn do kąpieli, szampon czy ekstrakt do prania, dozowanie jest inne. 

Używany również jako preparat do roślin to dobry sposób na mszyce.

Kraj pochodzenia Nepal
Masa netto 1000 g
Postać Łupiny orzechów indyjskich
Składniki 100 % Łupin piorących
Zapach Specyficzny, mocny zapach
Stosowanie Kilka orzechów umieścić w załączonym woreczku, całość włożyć do bębna pralki, prać na wybranym programie w każdej temperaturze w zakresie 30-90⁰c.
Dostępne wielkości opakowań 1000 g
Przeciwwskazania Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
Przechowywanie W temperaturze pokojowej, miejscu suchym, niedostępnym dla małych dzieci.
Przeznaczenie kosmetyczne

Napisz opinię

Orzechy piorące 1000 g