"SUPER NOWOŚCI "

ZDROWA ŻYWOŚĆ , NATURALNE KOSMETYKI, WITAMINY SUPLEMENTY DIETY

ZAPRASZAMY NA ZAKUPY

OLEJ Z OSTROPESTU 250 ml

14,50 zł

OLEJ Z OSTROPESTU 250 ml

More details

New product

Nie ma punktów za ten produkt.


OLEJ Z OSTROPESTU

Zimnotłoczony, nierafinowany olej ostropestowy. Produkowany w Polsce przez Granum sp. z o.o. z najlepszej jakości ostropestu plamistego (Silybum marianum). Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe zachwyca pełnią smaku i aromatu.
Olej z ostropestu wysokosylimarynowego to produkt jakościowy – powstaje w procesie jednokrotnego tłoczenia na zimno, dzięki czemu zachowuje nie tylko delikatny, zbożowy smak oraz mocny, pikantny aromat, ale przede wszystkim dobroczynne substancje odżywcze. Egzogenne, nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym przede wszystkim kwas linolowy (LA), w które olej z ostropestu jest niezmiernie bogaty, współdziałają w wielu naturalnych procesach fizjologicznych organizmu m.in. korzystnie wpływają na stan serca, żył, tętnic i całego układu krwionośnego, obniżając poziom cholesterolu, co jest ważne dla osób cierpiących na takie choroby jak np. miażdżyca.

Olej z ostropestu plamistego stosuje się wyłącznie na zimno – nie można go podgrzewać, ani na nim smażyć, gdyż traci on wtedy swoje właściwości. Dodasz go do sałatek, domowej roboty majonezów, sosów czy dipów, znakomicie odnajdzie się on w towarzystwie warzyw jako aromatyczna glazura, która nada efektownego blasku pieczonej cukinii czy papryce.

Dostępne gramatury:
250ml
500ml

Napisz opinię

OLEJ Z OSTROPESTU 250 ml