Sól Himalajska Gruboziarnista 1kg

5,30 zł

Sól Himalajska Gruboziarnista 1kg

More details

Natur Planet

New product

Nie ma punktów za ten produkt.


Sól himalajska pochodzi z krystalicznie czystych złóż położonych w pakistańskich Himalajach. Złoża soli himalajskiej pozostały po osuszeniu na tych terenach oceanów 200-250 milionów lat temu. Na skutek potężnych ruchów tektonicznych złoża zostały następnie wyniesione na wysokość ok. 4000 metrów. Obecnie znajdują się 500 m pod powierzchnią ziemi, co czyni je niezwykle czystymi. Sól himalajska jest wydobywa ręcznie, dzięki czemu można utrzymać jej czystość.

Oprócz nadającego jej słony smak chlorku sodu, sól himalajska zawiera też bogactwo innych minerałów, takich jak żelazo, wapno, fosfor (według niektórych badań jest ich aż 84).
Od soli kuchennej na pierwszy rzut oka różni się kolorem. Sól himalajska ma bowiem piękny, jasnoróżowy kolor, a jej kryształki są większe. Swoją barwę zawdzięcza zawartości wrostków hematytu – tlenku żelaza.

Sól himalajska nadaje się do zastosowania do wszystkich potraw, do których wykorzystujemy zwykłą sól. Należy ją oczywiście stosować z umiarem, w takich samych ilościach tak jak sól kuchenną.

Napisz opinię

Sól Himalajska Gruboziarnista 1kg