Czystek turecki suszony 200g

12,00 zł

Czystek (Cistus Incanus) jest jednym z najbogatszych źródeł polifenoli- związków fenolowych należących do grupy substancji roślinnych o działaniu antyoksydacyjnym i wspierającym układ immunologiczny człowieka.

More details

New product

Nie ma punktów za ten produkt.


Czystek nazywany również różą skalną rośnie na bogatych w magnez ziemiach. Posiada bardzo delikatne kwiaty i ma przyjemny żywiczny zapach. W 1999 roku został nazwany Rośliną Europy 1999 – odznaczeniem nadawanym przez Stowarzyszenie Herba Historica.

Był używany w starożytnym lecznictwie. Używano jego wszystkich części wyrastających ponad ziemię. Poprzez gotowanie w wodzie otrzymywano ekstrakt.

Czystek to ozdobny krzew, pochodzący ze wzgórz Krety, dzięki czemu nazywany jest również różą skalną. Rośnie dziko w Europie południowo-wschodniej, m. in. w Grecji, Włoszech, Francji oraz w Bułgarii i Albanii. W Afryce Północnej występuje na obszarach Tunezji i Maroko, a w Azji można go spotkać w Turcji, Syrii i Libanie.

Kraj pochodzeniaTurcja
Masa netto250 g
PostaćSusz
Składniki100% Cistus Incanus L.
Stosowanie1 łyżeczkę suszu (ok. 1g) zaparzać w szklane z gorącą wodą. Pozostawić pod przykryciem ok. 5-8 min. Pić świeżo przygotowany napar 3 razy dziennie.
Dostępne wielkości opakowań100g, 250g, 500g
UwagiSuszone kwiaty + liście bez łodyg
PrzeciwwskazaniaNie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników.
PrzechowywanieW szczelnym opakowaniu, miejscu suchym, niedostępnym dla małych dzieci.
Informacja o alergenachProdukt może zawierać śladowe ilości orzechów (w tym orzechów ziemnych), gorczycy, glutenu, sezamu i soi.
Przeznaczeniespożywcze

Napisz opinię

Czystek turecki suszony 200g