Oleje Spożywcze 

Brak produktów w kategorii.
Dobry olej spożywczy to podstawa. Od decyzji, czy sięgniesz po zwykły rzepakowy czy postawisz na produkt o sprawdzonym działaniu, zależeć będą smak Twoich potraw i jakość Twojego zdrowia. Na naszym Straganie staramy się ułatwić Ci ten wybór, oferując oleje jadalne o rozmaitych działaniach, smakach i przeznaczeniach – a każdy z nich w przystępnej cenie.
Jeżeli zależy Ci na oleju do smażenia bez charakterystycznego smaku, warto zakupić bezzapachowy olej kokosowy. Do słodkich wypieków czy dań azjatyckich z pewnością lepszy będzie jego nierafinowany krewniak – olej kokosowy virgin o delikatnym aromacie i wypróbowanym działaniu. Tłoczony na zimno olej lniany, który ma najwięcej kwasów omega-3 spośród innych tłuszczy roślinnych, świetnie nadaje się do sałatek i surówek – a przy tym korzystnie wpływa na cholesterol. O tym dlaczego i na co stosować konkretne rodzaje olejów, przeczytasz na naszym blogu. Oleje do stosowania na twarz i ciało znajdziesz natomiast w sekcji olejki kosmetyczne.
Na pytania, który olej należy wybrać, który z nich jest najlepszy, który zaś najzdrowszy, nie ma uniwersalnej odpowiedzi – dokonując selekcji, kieruj się indywidualnymi potrzebami i własnymi preferencjami. Zerknij też na karty produktów – wyczerpujące opisy pomogą Ci rozwiązać problem, jak dobrać swój olej idealny.